Oxywellness štúdio
Mariánske námestie 53/26
Žilina, 01001
Ako nás nájdete
pondelok - sobota
9.00-17.00
Ingrid Rafajová, majiteľka
0911 447 647
FB facebook/oxywellness

Masáže

Klasická masáž

Klasická masáž je jedna z najviac využívaných masáží. Je to súbor hmatov, ktoré masér aplikuje na tele klienta s cieľom liečebným alebo preventívnym. Celkový účinok sa dosahuje zlepšením prítoku krvi na perifériu. Urýchlenie toku žilovej krvi sa priaznivo prejaví na činnosti srdca. Nastáva prekrvenie vnútorných orgánov, zlepšuje sa výmena kyslíka a oxidu uhličitého v pľúcach, ako aj vnútorné dýchanie a termoregulačné procesy.

Klasická masáž Vám pomôže pri :

  • stuhnuté svalstvo
  • ochorenie pohybového systému, svaloch po úrazoch
  • ochorenie nervového systému
  • ochorenie tráviaceho systému
  • svalová únava

Klasická masáž je veľmi príjemná a patrí k najefektívnejším masážam.

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž je veľmi jemná technika masážnych hmatov, ktorá má za úlohu obnoviť a zvýšiť obeh lymfy, pretože lymfatický systém nemá svoju „pumpu“. Pokiaľ lymfatický systém nepracuje alebo je jeho činnosť spomalená, zostávajú zbytky látkovej výmeny v tkanive. Pomocou lymfatickej masáže sa lymfa aktivuje a odplaví škodliviny von z tela.

Účinoky lymf.masáže :

  • posilňuje obranyschopnosť
  • znižuje alebo odstraňuje
  • pomáha odstrániť pocit ťažkých nôh alebo kŕče po dlhej záťaži
  • rehabilitácia športovcov
  • rýchlejšia regenerácia po fyzickej záťaži

Masáž lávovými kameňmi

patrí medzi vyhľadávané terapie pre celkovú relaxáciu a regeneráciu organizmu. Táto masáž sa vykonáva pomocou špeciálnych masážnych hmatov a teplých lávových kameňov. Kombinácia tepla, dotykov a nahriatych lávových kameňov sa stáva pre klienta nezabudnuteľným zážitkom. Lávové kamene sú čadičovo – vulkanického pôvodu. Majú mimoriadne silnú energetickú vibráciu. Prenos tepla a jeho energie zlepšuje prenos kyslíka, stimuluje a detoxikuje organizmus, okysličuje tkanivá a má pozitívny efekt na krvný a lymfatický systém.

Medová masáž

Medová masáž je detoxikačná masáž medom . Veľmi účinne pôsobí proti rozvinutým chorobám, dá sa aplikovať pri zvládnutí stresu a pri jarných očistných kúrach. Pri masáži medom dochádza k odstráneniu toxínov z hĺbky tela, ktoré si telo nahromadilo vo svojich tkanivách v priebehu života. Pri medovej masáži pôsobí liečivá sila včelieho medu, ktorá priamo cez pokožku stimuluje reflexné zóny chrbta. Medová masáž podporuje činnosť orgánov a môže sa podielať aj na ich vyliečení. Silne oživuje celý organizmus.

Banková masáž

Banková masáž je založená na praktikách čínskej bankovej terapie prikladania sklených bankoviek na postihnuté miesto. Metóda je známa už od stredoveku ako druh odvádzacej liečby , kedy sa z organizmu odvádzajú jedovaté látky. Má silný detoxikačný účinok. Bankovanie je používané k uvoľneniu bolestí pohybového aparátu , napätia, ale aj k zmierneniu vnútorných problémov. Banky pôsobia fyzikálne, reflexne aj metabolicky tým, že ovplyvňujú látkovú výmenu, aktivujú krvný i lymfatický systém a stimulujú imunitu organizmu.